Razrednik

Priloženi dokumenti:
DAN GRADA PULE, program.docx

Art Dance

U pulskom Art Danceu uči se balet, moderan balet, svi stilovi jazz dancea te suvremeni ples. Treninzi se odvijaju u grupama ovisno o dobi, i to počevši već od tri godine starosti.

Plesni studio Art Dance upisuje male i velike plesačice i plesače u novu plesnu sezonu.

Ovaj pulski plesni studio djeluje već deset godina, a njegova voditeljica i plesna pedagoginja Tatajna Samuele Ban početkom godine obilježila je 20 godina umjetničkog stvaralaštva.

U Art Danceu uči se balet, moderan balet, svi stilovi jazz dancea te suvremeni ples. Treninzi se odvijaju u grupama ovisno o dobi:

– Vrtićka grupa – djeca od 3 do 6 godina.
– Školarci – prvi i drugi razredi, potom treći, četvrti i peti te stariji školarci od šestog do osmog razreda.
– Srednjoškolci i srednjoškolke.

Tu su i grupe za napredne plesačice i plesače, ali i plesna rekreacija za odrasle.

Pripremila: Elizabeta Košeto

Pravo glasa žena u RH

Prva zemlja na svijetu koja je dala ograničeno pravo glasa ženama je bila Švedska i to još 1867. godine. Hrvatska je to napravila 11. kolovoza 1945. godine u sklopu nekadašnje Jugoslavije.

Marija Jurić Zagorka bila je jedna od najznačajnijih predstavnica feminizma i borbe za jednaka prava žena u Hrvatskoj. Pokrenula je i prvi hrvatski časopis za žene – Ženski list. Osnovan je i „SOS telefon za žene i djecu žrtve nasilja“, 1990. aktivistice su osnovale i prvo sklonište za žene žrtve obiteljskog nasilja, koje je poslije registrirano pod nazivom Autonomna ženska kuća Zagreb. I doneseni Ustav RH jamčio je ravnopravnost spolova i zabranu diskriminacije, odnosno jednaka prava za žene i muškarce. 1997. godine je donesen i prvi program Nacionalne politike za promicanje jednakosti, kojim se utvrđuju strategije za politiku ravnopravnosti spolova.

Duga je povijest borbe za ravnopravnost iza nas, ali to što je ženama na papiru zajamčena ravnopravnost, često znači da ostaje upravo tamo – na papiru. No u 70 godina (i više) žene su u Hrvatskoj mnogo toga postigle, a sljedećih 70 godina je na nama i budućim generacijama.

NOVI raspored od 2. pol.