Natječaj za učenike

ROK 21.12.2020.

Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost ponovno pokreće ekološko-obrazovni nagradni natječaj za djecu i mlade svih osnovnih i srednjih škola u Hrvatskoj na temu nadolazećih blagdana i izrade poklona za svoje najmilije.

Cilj natječaja je da se djeci i mladima u okviru zadane teme, uz elemente ponovne uporabe (eng. upcycling), približi pravilan način gospodarenja otpadom i potakne promjena svijesti o vrijednosti stvari koje više ne koriste. Naša vizija je poticati održivu i zdravu zajednicu koja se odgovorno odnosi prema okolišu u kojem obitava.

Natječaj obuhvaća tri kategorije učenika, odnosno prilagođen je trima dobnim skupinama:
• prva je namijenjena učenicima nižih razreda osnovnih škola (1. do 4. razred),

• druga učenicima viših razreda osnovnih škola (1. do 4. razred), a
• treća srednjoškolcima (1. do 4. razred).

Zadatak natječaja je isti za sve tri dobne skupine, ali će se radovi vrednovati sukladno dobnoj skupini kojoj pripadaju.
U cijelom procesu, od ideje do izrade radova, učenicima će pomagati i voditi ih nastavnici, odnosno mentori. Svoje radove djeca i mladi mogu izraditi samostalno ili u grupi s drugima.

U slučaju prelaska na online nastavu, uslijed situacije izazvane koronavirusom – učenici mogu sudjelovati na natječaju tako da nastavnicima pošalju kratak video svog rada. Nastavnici će odabrati najviše do 3 najbolja rada ispred jednog razreda ili skupine te izvršiti prijavu na natječaj.

** Kako se prijaviti na natječaj?
------------------------------------------------------------
Nastavnici/mentori se trebaju registrirati na stranici natječaja te učitati (uploadati) snimljene materijale do zadanog roka.
Nakon pregleda učitanih radova stručno povjerenstvo će donijeti odluku o pobjednicima, a rezultati će biti objavljeni na stranici natječaja.

Natječaj se otvara 16. studenog 2020. godine kada će biti aktivna i internetska stranica http://upotrijebi-ponovno.zaljepsunasu.hr

a radovi se mogu predati do 21. prosinca 2020. godine.

Cilj natječaja je potaknuti dječju kreativnost da na zabavan i zanimljiv način otkriju vrijednosti starih i odbačenih stvari te ih koriste višekratno i tako utječu na smanjenje otpada. Učenici koji će se posebno istaknuti svojom kreativnošću te angažmanom osvojit će atraktivne nagrade!

Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost

objavio: Iva Crnobori   datum: 11. 11. 2020.

Ukupno: 1193434